Bekezdések formázása
Azt már persze mindenki tudja, hogy ha a szó a sor végén nem fér ki, akkor a Word automatikusan átdobja a következő sorba. Amikor lenyomjuk az Entert akkor tulajdonképpen nem új sort kapunk, hanem új bekezdést. A bekezdés az egyik legfontosabb alkotó eleme a szövegünknek. Egy rakás formázást tudunk rá alkalmazni:
- A bekezdés első sorának behúzása – helyezzük a kurzort abba a bekezdésbe, ahol alkalmazni szeretnénk a bekezdés első sorának behúzását. Ha több bekezdésre is alkalmazni akarjuk, akkor jelöljük ki a bekezdéseket. A vízszintes vonalzón húzzuk az Első sor behúzása jelet (a vonalzó elején található felső háromszög) abba a pozícióba, ahol a bekezdés első sorát kezdeni szeretnénk. Ha ez után új bekezdést kezdünk ez már az előző bekezdés behúzása szerint lesz megformázva.
- Függő behúzás beállítása – ez a formázás a bekezdés többi sorára vonatkozik, ezt a vonalzó Függő behúzás jelével (a vonalzó elején található alsó háromszög) tudjuk állítani.
- A szöveg vízszintes igazítása – ha a formázás eszköztáron található Balra igazítás gomb van bekapcsolva, akkor a bekezdés bal szélén a sorok függőlegesen nézve egy vonalban vannak, míg a jobb oldalon a sor utolsó szó hosszától függően lépcsőzetes elrendezést kapunk (ez a leggyakrabban alkalmazott beállítás). A Középre zárás gomb segítségével érhetjük el azt, hogy a bekezdésünk minden sora pont középen legyen (ezt leggyakrabban a címek formázásánál használjuk). A Jobbra zárás gomb lenyomásával a bekezdés jobb oldala lesz egy vonalban, míg a bal oldal lépcsőzetes. A Sorkizárás segítségével érhetjük el azt, hogy a bekezdés mind két széle függőlegesen nézve egy vonalba legyen (ilyenkor a szavak közti távolság megnagyobbodik).