Az Office programjaival készített dokumentumokat különféle rajzokkal és képekkel tehetjük érdekesebbé. A Rajzolás eszköztáron találhatjuk, a grafikus objektumokkal kapcsolatos leggyakrabban használt parancsokat. A Rajzolás eszköztár általában a képernyő alján jelenik. Ha nem látható, akkor a Szokásos eszköztár Rajz gombjával tudjuk be és kikapcsolni, vagy a Nézet – Eszköztárak – Rajzolás paranccsal.
Az Rajzolás eszköztáron található Alakzatok menü a különféle formák rajzolására szolgáló parancsokat csoportosítja kategóriákba. Ha teljesen a saját kreativitásunkra és kézügyességünkre akarunk (merünk) támaszkodni, akkor a Vonalak pont alatt választhatjuk a Görbe, Szabadkézi sokszög és a Firka parancsot. Ezek a parancsok segítségével olyan ábrát rajzolhatunk, amilyet csak akarunk (tudunk). De rendelkezésünkre áll egy rakás előre megrajzolt ábra is, amit szintén a Rajzolás eszköztár Alakzatok menüjéből érhetünk el. A Képfeliratok csoportba nagyon hasznos és jól használható képregényes feliratokat találhatunk. Ezeket a rajzokat később:
áthelyezhetjük (az egeret a rajzra mozgatjuk, és amikor az egér formája átváltozik megfogjuk és tetszés szerinti helyre tehetjük),
a nagyságukat változtathatjuk (ha ki van jelölve a rajz a széleinél kis kockák láthatóak, ha az egeret ezekre a kockákra mozgatjuk átváltoznak, ha ilyenkor megfogjuk a kockákat és arrébb húzzuk akkor az egész rajz mérete meg fog változni),
forgathatjuk (ha a rajz eszköztár Tetszőleges forgatás gombjára kattintunk a rajzunk szélein kis zöld gombok jelennek meg, ezek segítségével tudjuk forgatni az ábrát),
színezhetjük (a rajzolás Kitöltőszín gombjával a rajz belsejét, a Vonalszín gombbal pedig a rajz vonalát színezhetjük)
a Vonaltípus, Szaggatási stílus, Nyílstílus, Árnyék, Térhatás gombokkal szintén tovább szépíthetjük az ábráinkat stb.
A Szövegdoboz szöveg vagy képek tárolására alkalmas áthelyezhető, átméretezhető terület. A szövegdobozok segítségével szövegblokkokat helyezhetünk át az oldalon tetszőleges helyre vagy módosíthatjuk az adott szöveg irányát a dokumentumhoz képest. Szövegdoboz beszúrásához a Rajz eszköztáron kattintsunk a Szövegdoboz gombra. Kattintsunk a dokumentumban arra a helyre, ahová a szövegdobozt el szeretnénk helyezni. A Rajz eszköztár beállításai segítségével javíthatunk a szövegdobozon — például módosíthatjuk a kitöltő színt —, ugyanúgy, mint minden más rajzolt objektum esetében.
A WordArt Beszúrása paranccsal, mintázott szöveg beszúrására van lehetőség. Ez a parancs is a Rajzolás eszköztáron található. Dőlt, árnyékolt, forgatott és nyújtott formátumú szövegek kialakítására van lehetőségünk. Csak ki kell választani a minták közül a kívánt formát, majd a WordArt szöveg szerkesztése párbeszédpanelen írjuk be és formázzuk a szöveget, majd kattintsunk az OK gombra. A szöveghatások módosításához vagy kiegészítéséhez használjuk a WordArt vagy a Rajz eszköztár gombjait. A WordArt eszköztár akkor jelenik meg, ha a WordArt programmal beszúrt szövegre kattintunk.
A Microsoft Office saját képgyűjteménnyel rendelkezik, amelyet a ClipArt képtárban találhatunk. A ClipArt képtárban a képek széles választékát találhatjuk, a festői hátterektől a térképekig, az épületektől a portréig mindenfajta képet megtalálhatunk itt. Kép beszúrásához a ClipArt képtárból helyezzük a kurzorunkat arra a helyre, ahová a képet szeretnénk beszúrni. A Rajzolás eszköztáron kattintsunk a ClipArt beszúrása gombra, majd válasszuk a Kép fület. Válasszunk kategóriát. Kattintsunk a kívánt képre, majd a megjelenő eszköztáron kattintsunk Kép beszúrása gombra. Ha már nem kívánjuk használni a ClipArt képtárat, kattintsunk a képtár címsorán található Bezárás gombra. A ClipArt képtárból dokumentumunkba húzással is beszúrhatunk képet vagy más grafikus elemet.
Más programokból vagy helyekről importált képek, vagy szkennelt fényképek beillesztésére is lehetőségünk van. Ha egy képet szeretnénk beszúrni fájlból, helyezzük a kurzort arra a helyre, ahova a képet be szeretnénk szúrni. Mutassunk a Beszúrás menü Kép pontjára, majd kattintsunk a Fájlból parancsra. Adjuk meg a beszúrni kívánt kép helyét. Kattintsunk duplán a beszúrni kívánt képre. Ha kijelölünk egy képet, megjelenik a Kép eszköztár. Ha a Kép eszköztár nem jelenik meg, kattintsunk az egér jobb gombjával a képre, majd a megjelenő helyi menün kattintsunk, a Látszik a Kép eszköztár parancsra.
A Kép eszköztár Alakzatvezérlés gombjának használatával lehetőségünk van a kép fekete-fehérré, szürke árnyalatúvá vagy vízjellé alakítására. A Vízjel olyan szöveg vagy ábra, amely a normál képtől sokkal halványabban látszik. Vízjelet használhatunk az oldalak háttérben halványan látható szöveg, például a "Bizalmas" megjegyzés, vagy grafika, például a cég emblémájának vagy akár a saját képünk megjelenítéséhez. Ez mellett módosíthatjuk a fényerőt és a kontrasztot. A Levágás gomb segítségével levághatunk a képünk széleiből. Jelöljük ki a módosítani kívánt képet, a Kép eszköztáron kattintsunk a Levágás gombra. Vigyük a mutatót a megfelelő méretező kocka fölé, és húzással vágjuk le a kép részeit. A szöveg körbefuttatása parancs segítségével elérhetjük, hogy a szöveg a képünk mellett, fölött alatt helyezkedjen el. Csak ki kell választani a megfelelő körbefuttatási stílust. A legördülő képek jól illusztrálják a parancs eredményét. A Kép visszaállítása vissza állítja a képen végzett összes módosítást.